1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • В Лондоні піднято Український прапор

  В Лондоні піднято Український прапор

 • Сергій Бубка відвідав розташування олімпійців

  Сергій Бубка відвідав розташування олімпійців

 • В Лондоні засяяло сонце

  В Лондоні засяяло сонце

В Лондоні піднято Український прапор

Саме підняття прапору в Олімпійському селищі символізує, що держава готова до Олімпійських ігор. У переддень старту Ігор XXX Олімпіади таку готовність висловила і Україна. 
Разом з прапором нашої держави, було піднято і прапори таких країн, як: Аргентина, Гонконг, Туреччина.
Сама церемонія, яка тривала не більше 30 хвилин, розпочалась театралізовано-акробатичним дійством.

Детальніше...

Сергій Бубка відвідав розташування олімпійців

Президент Національного олімпійського комітету, уславлений спортсмен Сергій Бубка завітав до Олімпійського селища Лондона. 

Разом із президентом Міжнарордного Олімпійського Комітету Жаком Рогге, членами Виконкому та Комісії атлетів МОК головіний олімпієць України оглянув міжнародну зону, площу для урочистих церемоній, їдальню, розважальний центр та інші об'єкти.

Детальніше...

В Лондоні засяяло сонце

Нарешті в Лондоні засяяло літнє сонечко. Після довготривалої дощової погоди це стало приємним сюрпризом для мешканців Олімпійського селища.

Вчора до своїх партнерів по Олімпійській збірній приєдналися стрибуни у воду, які протягом останнього тижня перебувавли в 60км від Лондона на тренувальних зборах і перебралися до Селища.

Детальніше...
Previous
Наступна

Історія НОК України

PDFДрукe-mail


Історія олімпійського руху в Україні розпочалася в 1952 році, коли спортсмени України у складі збірної команди Радянського Союзу вперше прийняли участь в Іграх XV Олімпіади в Хельсінкі. З 1952 по 1990 роки олімпійський рух в Україні розвивався та зміцнював свою позицію в житті країни. Українські атлети складали щонайменше 25% кожної олімпійської команди СРСР. Під час Ігор ХХІІ Олімпіади 1980 року деякі матчі футбольного турніру з великим успіхом проводилися в Києві.

За 58 річну історію виступів на Олімпійських іграх (1952-2010 роки) нашими спортсменами завойовано 599 медалей, серед яких 229 золотих, 167 срібних та 203 бронзові.

22 грудня 1990 року І Генеральна асамблея засновників прийняла рішення створити Національний олімпійський комітет України і ця дата є офіційною датою його створення. У вересні 1993 року НОК України був остаточно визнаний Міжнародним Олімпійським Комітетом. НОК України діє у відповідності до положень Олімпійської хартії, Конституції України та чинного законодавства України і свого Статуту.

Основні завдання НОК України – забезпечення участі в Олімпійських іграх, розширення міжнародного співробітництва, популяризація масового спорту і здорового образу життя, фізичне і духовне збагачення людей.

З цією метою НОК України співпрацює з державними, громадськими та іншими організаціями. На засадах незалежності та доброї волі Національний олімпійський комітет України об'єднує 40 федерацій з олімпійських видів спорту.

НОК також має 27 відділень у всіх областях, а також в Автономній республіці Крим, містах Києві і Севастополі.

Президентами НОК України в різні роки були:
Валерій Борзов – 1990-1998 роки;
Іван Федоренко – 1998-2002 роки;
Віктор Янукович – 2002-2005 роки.

З 2З червня 2005 року НОК України очолює Олімпійський чемпіон, член МОК, Герой України Сергій Бубка.

Генеральні секретарі НОК України:
29 вересня 1991 року - пан Володимир Кіба;
13 березня 1992 року - пан Борис Башенко;
19 квітня 1997 року - пан Володимир Геращенко.

За роки Незалежності вітчизняними атлетами на Олімпійських іграх завойовано:
Ліллехаммер-1994 – 1 золоту та 1 бронзову нагороди;
Атланта-1996 – 9 золотих, 2 срібні та 12 бронзових нагород;
Нагано-1998 – 1 срібну нагороду;
Сідней-2000 – 3 золоті, 10 срібних та 10 бронзових нагород;
Солт-Лейк-Сіті – 2002 - нагород не здобуто;
Афіни-2004 – 9 золотих, 5 срібних та 9 бронзових нагород;
Турин-2006 – 2 бронзові нагороди;
Пекін-2008 - 7 золотих, 5 срібних та 15 бронзових нагород;
Ванкувер-2010 – нагород не здобуто.

З 2010 року Міжнародним Олімпійським Комітетом започатковані Юнацькі Олімпійські ігри.

На першій літній Юнацькій Олімпіаді в Сінгапурі українськими спортсменами здобуто 35 медалей, з них 10 золотих, 9 срібних та 16 бронзових нагород. На перших зимових Юнацьких Олімпійських іграх в Інсбруку наші юні олімпійці вибороли 3 срібні медалі.

Традиційно, починаючи з 1993 року, юнаки і дівчата України беруть участь в зимових і літніх Європейських юнацьких олімпійських фестивалях (днях), де посідають високі місця серед 48 держав Європи. За ці роки нашими юними атлетами здобуто 139 медалей Фестивалів (46 золотих, 44 срібних та 49 бронзових).

Членами МОК в Україні є Олімпійські чемпіони Сергій Бубка та Валерій Борзов. НОК України має угоди з відомими у світі компаніями, які підтримують олімпійський рух.

В 1995 році НОК України почав випускати свій офіційний журнал під назвою "Олімпійська арена", який виходить кожного місяця, а з 1997 року видає раз на два тижні бюлетень "Олімпійські новини від НОК України".

НОК України має широкі зв'язки з НОКами сусідніх країн та олімпійськими організаціями.

Представники НОК України є членами різних міжнародних організацій і об'єднань.
Тісні зв'язки НОК України має з українськими спортивними осередками за кордоном. Комітети друзів НОК України були створені і працюють зараз у США, Канаді, Австралії.

Житомирське відділення

Головний офіс НОК